Nejlevnější kajuty lodi a 8 věcí, které byste o nich měli vědět

11. 07. 2018

bigstock-The-Poesia-25242890

Odpověď není jednoznačná. Tak či onak byste však měli o nejlevnějších kajutách lodi vědět následujících osm podstatných věcí.

1. Neposkytují přirozené světlo

Většina nejlevnějších kajut se nachází ve vnitřní části lodi, takže nemají okna, kterými byste se mohli dívat ven. Budete tak mít problém zorientovat se, zda je venku krásně, tma nebo deštivo. Ale nezoufejte, úplná tma v kabině rozhodně nehrozí. Nejen, že je zde dostatek světelných zdrojů, také si můžete na televizní obrazovku přepnout některou z kamer, nacházejících se na palubě lodi. Tyto druhy kajut budou vyhovovat lidem, kteří chtějí většinu plavby prospat anebo cestují Aljaškou či Norskem okolo letního slunovratu.

2. Nejsou vždy ty nejmenší

Mnoho cestujících se mylně domnívá, že nejlevnější kabiny jsou vždy zákonitě také ty nejmenší. Opak je ovšem pravdou – nemusí tomu tak vždy být. Na některých lodích mohou být pokoje vyšší kategorie stejné jako ty nejlevnější nebo dokonce ještě o něco menší. Tuto informaci dohledáte v plánku lodi a v popisu jednotlivých kajut.

3. Vyspí se tady maximálně čtyřčlenná rodina

Pokud plánujete rozlučku se svobodou a partou kamarádek anebo pořádnou chlapskou jízdu, raději se poohlédněte po nějakém jiném typu kajut. Díky své velikosti, která není ani přes výše uvedené, nijak ohromná, se tady vyspí maximálně čtyři spáči. Obvykle jsou pokoje koncipovány tak, že uvnitř ložnice jsou pro úsporu místa umístěny dvě patrové postele. Proto si zde někteří mohou připadat doslova jako sardinky v konzervě. Pokud vám stísněné prostory nedělají dobře, myslete na to, než si kajutu rezervujete!

Přečtěte si také: Kauza kajuta: Víte, kde to na lodi nejvíc houpe a které kajuty jsou nejdražší?

K tématu: Nejlepší kajuty s balkónem – 6 tipů.

4. Máte vlastní sociální zařízení

Nejste v kempu ani na táboře, ale na luxusní lodi, kde je komfort cestujících na prvním místě. Proto se nebojte toho, že u nejlevnějších typů kajut byste sdíleli koupelnu nebo toaletu s někým dalším. Vlastní sociální zařízení je součástí každé – byť i té nejmenší kajuty na lodi.

5. Nespoléhejte na to, že si budete moci vybrat umístění na lodi

Drtivá většina cestujících je ráda, pokud si může kajutu na lodi vybrat dle vlastních preferencí a představ o dovolené. Chcete to mít blízko do hlavní restaurace nebo wellness centra? Anebo naopak s sebou máte děti a potřebujete je rychle přesunout směrem k bazénu? Pak pozor na nejlevnější kajuty. Ne vždy totiž platí, že si jejich umístění na lodi můžete vybrat.

bigstock-Cape-Canaveral-Usa--April---244393663

6. Nemusíte získat všechny lodní výhody

A teď máme na mysli třeba happy hours – jídla a nápoje za zvýhodněné ceny anebo možnost palubního úvěru. Tu sice pravděpodobně získáte, obvykle ale můžete kredit přečerpat maximálně o 25 dolarů, nikoli stovek dolarů, jako je tomu u cestujících, kteří jsou ubytováni v klasických kabinách vyšší třídy. Proto se o této skutečnosti dopředu informujte. Stát vás to bude pár minut navíc a vyhnete se zbytečným nedorozuměním.

7. Vybavení lodi je tady pro vás

Sice jsme výše zmínili, že nemusíte mít nárok na nějaké speciální akce a výhody cestujících v kabinách vyšší třídy, na druhou stranu se nemusíte bát, že by vám byly některé části lodi zapovězeny. Na lodi můžete využívat všech dostupných barů, atrakcí, bazénů, restaurací i amfiteátrů.

8. Možná se vám tady zalíbí 

Pokud nepreferujete přírodní světlo, přejete si dny na moři prospat anebo jednoduše nepotřebujete obří kajuty s několika místnostmi a zároveň chcete ušetřit, jsou pro vás nejlevnější kajuty doslova jako stvořené. Peníze pak můžete investovat do nákupů na lodi anebo na pevnině. A kdo ví, možná se vám tady nakonec i zalíbí.

Vybíráme to nejlepší z plaveb

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Grandiosa
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Janov

SAE, Omán, Katar

Loď: Costa Diadema | Nocí: 7| Vyplutí: Dubaj

SAE, Omán, Katar

Loď: Costa Diadema
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Dubaj

Indie, Maledivy

Loď: Costa Victoria | Nocí: 7| Vyplutí: Bombaj

Indie, Maledivy

Loď: Costa Victoria
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Bombaj

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 K dispozici jsou Vám naši zaměstnanci na více než 50 pobočkách, kteří Vám pomohou s výběrem plavby nebo Vám sestaví nabídku dle Vašich specifických požadavků.
  • 3 Je za námi více než 90 let zkušeností silné cestovní kanceláře.
  • 4 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a chce zažít „jinou dovolenou“.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
Co všechno je v ceně při plavbě s českým delegátem?

Co všechno je v ceně při plavbě s českým delegátem?

Rádi byste se vydali na dovolenou na obří výletní lodi a měli pocit naprostého komfortu? Vydejte se na plavbu s českým delegátem. Postará se o vás ve dne v noci. více »

Sólo plavba po moři: 6 důvodů, proč bude naprosto dokonalá

Sólo plavba po moři: 6 důvodů, proč bude naprosto dokonalá

Dopřejte si odpočinek dle svých představ a vyrazte na sólo vysněnou plavbu! Bude to nejlepší dovolená vašeho života.  více »

10 míst a situací na lodi, ze kterých potřebujete mít fotku

10 míst a situací na lodi, ze kterých potřebujete mít fotku

Fotky a selfíčka patří ke každodennímu životu, k dovolené pak obzvlášť. Pokud se chystáte na plavbu na výletní lodi, tahle místa jsou pro zachycení okamžiku jako stvořená. více »

Nová loď Costa Firenze: Humanoidní roboti reagující na lidské emoce i skywalk

Nová loď Costa Firenze: Humanoidní roboti reagující na lidské emoce i skywalk

Nejnovější přírůstek flotily Costa Cruises bude na vodu slavnostně spuštěn na podzim roku 2020. Už nyní je ale možno rezervovat plavby na palubě luxusní lodi, kde se snoubí věhlasný styl a tradiční italská pohostinnost. více »