14 tipů, jak se stravovat na plavbě lodí

04. 08. 2017

bigstock-Fine-Dining-On-The-Water-2267988

Bohatými bufety a pokojovým servisem pouze vše začíná. Pojďme se společně podívat na 14 způsobů, jak si lze na okružních plavbách vychutnat jídlo.

Jezte přímo na pokoji

Objednat si z menu pokojového servisu nebo si zajít do bufetu? Pokojový servis má často limitovanou nabídku jídel, naopak v bufetu si můžete nabrat, co hrdlo ráčí. Není ani překážkou si jídlo vzít k sobě na pokoj a sníst si ho na balkoně s nádherným výhledem.

Vytvořit si tak můžete svůj vlastní pokojový servis. Další možností je si nechat zaslat vaše nedojedené jídlo z oběda nebo večeře přímo na pokoj. Jakmile se vrátíte z noční zábavy, vaše jídlo bude připravené na pokoji.

Nechte si připravit jídlo podle gusta

Kuchaři na každé výletní lodi ví, že cestující mají individuální požadavky na své jídlo. Oblíbené jsou proto bohaté bufety, kde si každý nabere, co mu chutná. Pokud si však chcete nechat připravit speciální jídlo, stačí, když uvidíte ingredience v menu. Z nich vám kuchaři rádi připraví, co budete chtít.

Mlsejte zmrzlinu zcela zdarma

Máte sladký zub? Například na lodích Liberty of the Seas, Freedom of the Seas a Independence of the Seas je možno v kabině 6305 získat 2 vouchery na zmrzlinu zdarma každý den po dobu celé plavby. Kabina je laděna do kovbojského stylu a zmrzlina je přímo vynikající.

bigstock-Ceviche-Bar-174259474

Kombinujte nabídku jídla

Není od věci si ráno na snídani s sebou zabalit trochu čokoládových cereálií. Ty následně v poledne využít jako posyp pro zmrzlinu. Takto se z vaší běžné zmrzliny stane přímo královská, kterou vám bude závidět každý cestující.

Zabalte si jídlo na výlet do přístavů

Pokud se nacházíte v přístavu, který vám dovolí vzít si jídlo z lodi (často americké a karibské přístavy), ušetřete peníze a zabalte si oběd s sebou. Sendvič, ovoce a sušenky zaženou hlad v případě, že se budete nacházet na túře a v okolí nebude nic k zakoupení. Ochutnávání lokální kuchyně je součástí zážitku, pro rychlé doplnění energie však záložní svačina vždy přijde vhod.

Přivezte si své oblíbené pití

Každý cestující má ve svém základním balíčku zaplaceno pití z celodenně přístupného bufetu. Pokud si budete chtít dát drink u bazénu, je nutno za něj zaplatit. Zde je výhodné si s sebou zabalit různé šumivé tablety a sirupy, které dodají vaší čerstvé vodě na chuti. Vhodné je také zabalit si své oblíbené čaje a kávu.

bigstock-Cruise-ship-luxury-travel-woma-191847760

První večer si udělejte hostinu

Je všeobecně známo, že první večer většina cestujících na lodi vyrazí do luxusní restaurace oslavit začátek své plavby. Přesně na tohle myslí i běžné restaurace, které první večer nemají dostatek hostů. Využít tak můžete jimi nabízených lákadel. Slevy, lahve vína zdarma, výhodné menu. Vaše oslava tak může být přímo grandiózní.

Dejte si burrito ke snídaní

Necítíte se dnes na další chod ovoce, vajíček a slaniny ke snídaní? Málo cestujících ví, že restaurace, jako AquaSpa na lodích Celebrity nebo O´Sheehan´s na lodích Norwagian Cruise  nabízejí chutné netradiční nabídky snídaně. Není tedy nutno se držet snídaňového menu veřejných bufetů a jídelen.

Vybírejte, co hrdlo ráčí

Na výletní lodi nenajdete placení za talíř, proto ani poplatky za sdílení vašeho chodu neexistují. Objednávejte tedy to, co chcete a sdílejte chutě výborné kuchyně s vaší drahou polovičkou a dětmi. Máte jen chuť na něco malého? Využijte dětských menu a objednejte si malý desert. Limitování na tříchodové menu zde neplatí.

bigstock-in-the-deck-of-Costa-Deliziosa-9452924

Využijte bezplatné nabídky pamlsků ke kávě

Den bez čaje a kávy jako pro vás by nebyl? V případě zvolení vybraných linek je lze mít po celý den zcela zdarma. K samotné kávě následně dostanete i sušenky a sladkosti, co hrdlo ráčí. Často také naleznete v podnicích zdarma saláty, čerstvé ovoce, koláče a koblihy.

Nakoukněte předem do menu

Věděli jste, že každá jídelna na lodi plánuje svá jídla na týden dopředu? Cestující si tak mohou naplánovat své návštěvy restaurací podle toho, zda jim podávané jídlo vyhovuje. Navštivte recepci a požádejte o týdenní menu, jistě vám ho rádi zprostředkují. 

Hlídejte si speciality dne a akce

Není výjimkou, že se restaurace snaží přilákat cestující zajímavými a netradičními kulinářskými zážitky. Doporučujeme prostudovat si agendu plavby a každý večer se podívat, co se nabízí na další den. Takto budete mít přehled o všem dění v restauracích a nevynecháte ani jednu specialitu. Často je potřeba si zarezervovat místo.

Vyřešte rodinné jídlo rychlovkou

Společné večeře, snídaně i obědy jsou důležitou součástí každé rodiny. Jestli je budete dodržovat i na plavbě je na vás. V případě večerního programu stačí před večeří zajít do bufetu, zakoupit kousek pizzy nebo objednat z pokojového servisu bagety pro celou rodinu. Tímto získáte čas a můžete si naplno užít váš rodinný program mimo restauraci a jídelnu.

bigstock--186853264

Objednejte si oblíbená jídla dvakrát

Každý milujeme jiné chutě. Pokud narazíte při plavbě na své oblíbené jídlo, pak neváhejte a udělejte vše pro to, aby na vaší další plavbě přesně toto jídlo bylo. Kontaktujte organizátory plavby a vyřiďte jim váš požadavek. Jistě se budou snažit, aby byl splněn.


Vybíráme to nejlepší z plaveb

Španělsko, Francie, Itálie

Loď: MSC Divina
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Valencie

Francie, Španělsko, Itálie

Loď: MSC Seaview
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Cannes

Japonsko, Jižní Korea

Loď: Costa neoRomantica | Nocí: 5| Vyplutí: Fukuoka
Termíny vyplutí:

Japonsko, Jižní Korea

Loď: Costa neoRomantica
Počet nocí: 5
Přístav vyplutí: Fukuoka

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 K dispozici jsou Vám naši zaměstnanci na více než 50 pobočkách, kteří Vám pomohou s výběrem plavby nebo Vám sestaví nabídku dle Vašich specifických požadavků.
  • 3 Je za námi více než 90 let zkušeností silné cestovní kanceláře.
  • 4 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a chce zažít „jinou dovolenou“.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
Nejlepší místa pro šnorchlování ve Středomoří

Nejlepší místa pro šnorchlování ve Středomoří

Vydat se na chvíli pod mořskou hladinu, do pestrobarevného světa plného života, to je, panečku zážitek. Pokud se letos vydáváte na dovolenou do Středomoří, věnujte den či dva návštěvě některé z těchto destinací, kde si... více »

Průvodce lodi Symphony of The Seas

Průvodce lodi Symphony of The Seas

Poznejte na lodi nejlepší restaurace a bary. Kam za odpočinkem a jak se správně obléct? To vše a ještě více v našem rádci. více »

Mallorca: Nejkrásnější pláže

Mallorca: Nejkrásnější pláže

14 okouzlujících krásek největšího španělského ostrova. Plážová Mallorca se vám představuje. více »

MSC Bellissima nabízí kajuty s whirlpoolem, virtuální asistentku nebo největší LED obrazovku na moři

MSC Bellissima nabízí kajuty s whirlpoolem, virtuální asistentku nebo největší LED obrazovku na moři

Seznamujeme vás s nejnovějším přírůstkem do rodiny MSC Cruises. 12. největší loď na světě (v době spuštění na vodu – cca před měsícem) je skutečný plavoucí skvost.  více »