To NEJ ze světa zaoceánských výletních lodí

19. 05. 2017

bigstock--147466595

Jaká je nejdelší loď světa? Má i nejvyšší tobogán na moři!

Její jméno zní Harmony of the Seas a má více než 362 metry na délku. V první desítce největších lodí na světě má její domovská stáj Royal Caribbean až 8 míst. A jaké, že jsou tedy další názvy lodí s úctyhodnou délkou od této velké plavební společnosti? Tak je to např. Quantum of the Seas (347 metrů), Oasis of the Seas (362 metrů) nebo třeba Allure of the Seas (362 metrů).

Jinak prvenstvím v délce kralování Harmony of the Seas jen tak nekončí – může se totiž pochlubit i vůbec nejvyšší tobogánem na moři. Na výšku 30 m a na jeho vrcholu naleznete prosklenou podlahu. A ještě fantastičtěji už snad může působit další jeho fakt, že zasahuje přes 10 pater.

harmony_cutout

Za zmínku stojí i Norwegian Epic s délkou 329 metrů a váhou 156 tisíc tun. Když na lodi dostanete chuť na pizzu, nemusíte nikam chodit po její rozlehlé palubě – spolehlivě tu funguje služba celodenní distribuce pizzy do pokojů. 

Jediný Disneyland na moři

Mezi zajímavými a luxusními zaoceánskými loděmi najdeme dokonce i plovoucí Disneyland. Loď nese název Disney Dream a s délkou 340 metrů patří mezi tři největší výletní lodi. Na lodi, jejíž paluba je přesnou kopií Disneylandu, se vejde 2500 lidí. Na palubě se nachází i obří vodní park a kino.

bigstock-Interior-Of-Main-Hall-In-Disne-175096711

O zajímavé zážitky není nouze ani na ostatních lodích. Na již zmíněné Harmony of the Seas vám váš oblíbený koktejl namíchá robotický barman v Bionic Baru. Na Oasis of the Seas zase najdete největší plovoucí kasino na planetě, běžeckou dráhu nebo třeba surfařský kanál s umělými vlnami.

Kde najdete největší vodní aquapark na světě?

V prosinci tohoto roku by měla vyplout MSC Seaside. Loď o délce 323 metrů s 2067 kajutami vypluje z Benátek a její destinací bude Karibik. Na palubě pětihvězdičkové lodi se budou cestující moci přepravovat průhlednými výtahy a kromě jiného na ní najdete i interaktivní aquapark – ten má být tím největším na světě.

Vodní radovánky vás nelákají a dáváte přednost vizuálním zážitkům? Loď MSC Meraviglia nabízí umělé nebe - obrazovku o ploše 480 metrů čtverečních, připevněnou na stropě, na níž se promítá východ a západ slunce a hvězdné nebe.

VIP klub, ledový bar, party s důstojníky i vzpomínka na Queen Mary

Loď Norwegian Epic se pyšní nejen úctyhodnou délkou, ale i jedinečným ledovým barem. Chcete si oddychnout od letního počasí? Zahalte se do kožichu a vychutnejte si svůj oblíbený drink v minus osmi stupních. Součástí lodi jsou i prostory The Haven - najdete na nich luxusní apartmány s možností vstupu na večírky s lodními důstojníky.

Queen Mary II slavnostně vyplula v roce 2004. Kdo by nechtěl ochutnat slávu její věhlasné předchůdkyně? Queen Mary II i po letech patří mezi nejluxusnější lodě, nejdražší lístky se pohybují v přepočtu v řádech milionů korun.

Jak rychle lodě dokáží obecně plout?

bigstock-RMS-Queen-Mary--83681822


Ty nejrychlejší dosahují rychlosti okolo 30 uzlů (55 km / h), což se týká již výše zmíněn lodi Queen Mary 2. Na její palubě můžete uskutečnit i neuvěřitelnou transatlantickou plavbu. Větší lodě (Harmony of the Seas nebo Oasis of the Seas) jsou o něco pomalejší, plují okolo tak 22 uzlů (41 km / h). Loď Queen Victoria dosahuje rychlosti 23,7 uzlů, tedy 44 km / h. 

Díky stále se zvyšující rychlosti se z plavby přes Atlantik postupně stala záležitost několika málo dní. Reálná délka plavby je však samozřejmě mnohem větší, protože lodě při své cestě kotví na nejkrásnějších ostrovech naší planety.

A nejdelší plavba světa?

Nejdelší plavby kolem světa mohou trvat až 120 dní a cestující se při nich dostanou na ty nejkrásnější destinace téměř všech kontinentů.

  • Sepsali jsme pro vás průvodce toho, jak se na palubě správně obléknout! Poznejte unikátní dress code pro každou lodní společnost zvlášť.

Výjimkou ale nejsou ani delší plavby – například loď Insignia v minulosti nabídla pasažérům plavbu o délce 180 dní, při níž navštívila 90 přístavů a 44 zemí.

Vybíráme to nejlepší z plaveb

Japonsko, Jižní Korea

Loď: Costa neoRomantica | Nocí: 5| Vyplutí: Fukuoka

Japonsko, Jižní Korea

Loď: Costa neoRomantica
Počet nocí: 5
Přístav vyplutí: Fukuoka

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia | Nocí: 7| Vyplutí: Messina

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Messina

Itálie, Francie, Španělsko

Loď: Norwegian Epic
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Civitavecchia / Řím

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 K dispozici jsou Vám naši zaměstnanci na více než 50 pobočkách, kteří Vám pomohou s výběrem plavby nebo Vám sestaví nabídku dle Vašich specifických požadavků.
  • 3 Je za námi více než 90 let zkušeností silné cestovní kanceláře.
  • 4 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a chce zažít „jinou dovolenou“.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
15 míst, které musíte navštívit při plavbě Západním Karibikem

15 míst, které musíte navštívit při plavbě Západním Karibikem

Chystáte se strávit pár příjemných dní na palubě výletní lodi, poznat krásná místa a zákoutí, kam nevkročí každý turista, dobře se najíst a celkově se uvolnit? více »

14 tipů, jak se stravovat na plavbě lodí

14 tipů, jak se stravovat na plavbě lodí

Řízky a chleby s sebou? Rozhodně ne! Výletní lodě na svých okružních plavbách nabízejí nespočet možností, jak uspokojit vaše chuťové pohárky. více »

Let do přístavu: Tipy, jak si vše zpříjemnit

Let do přístavu: Tipy, jak si vše zpříjemnit

Chcete, aby váš let byl příjemný a uběhl jako voda? Zaměřte se potom na zábavu, dobré jídlo, pohodlné oblečení a zvolte to nejlepší místo v letadle. No, vážně! více »

Co vás čeká v největší umělecké galerii na moři? David Černý je jen začátek

Co vás čeká v největší umělecké galerii na moři? David Černý je jen začátek

Už samotný fakt, že se vydáte na plavbu největší výletní lodí světa, je úžasný. A co teprve až se dozvíte, že kromě obvyklých atrakcí tu vládne i kultura a umění! více »