Aquapark na palubě, nebo lední revue: Na palubě luxusní lodi není na nudu čas!

07. 11. 2013

Všude okolo jen nekonečné moře a do dalšího plánovaného přístavu víc než den plavby. Dovolená na veliké zaoceánské lodi má svá specifika a toto je jedno z nich. Hodiny a dny strávené uprostřed vln ale rozhodně nepatří mezi ztracené. Luxusní lodě dnes disponují kinosály, obchodními centry, aquaparky, ale i uměleckými galeriemi. Podívejte, co všechno tato města na vlnách svým pasažérům mohou nabídnout.

Když počasí venku nepřeje vodním radovánkám, užijte si je v bazénu uvnitř.Tím nejpádnějším argumentem pro dovolenou na lodi je bezesporu možnost poznat spoustu nových míst v krátkém čase a bez složitých přejezdů. Obvykle platí, že loď ráno zakotví – buď přímo v přístavu, nebo v jeho blízkosti – a pasažéři mají celý den na poznávání, nákupy nebo opalování.

Někdy ale není zbytí a dvě vybrané destinace dělí více než den plavby. Na plavby po Karibiku obvykle připadají v průběhu cesty dva až tři dny strávené plavbou, unikátní transatlantické plavby pak „spolknou“ i pět dnů plavby v kuse. Celý den na moři se občas objevuje i v itineráři plaveb po Středozemním moři.

Co s volným časem? Vězte, že možností je tolik, že je člověk ani nestihne vyzkoušet všechny:

1. Prožijte den u luxusního bazénu!

Vydat se můžete i do některého z fitness center – i ty jsou běžnou součástí velkých lodí.Průzračná voda, pohodlná lehátka a bar, který by člověk čekal spíš na pláži než na palubě lodi. U velkých zaoceánských parníků jsou standardem minimálně dva veliké venkovní bazény. Spousta lodí má ale bazénů víc, včetně vnitřních a včetně dalších vodních atrakcí, vodních hřibů, vířivek i tobogánů.

Pětihvězdičková loď MSC Splendia má venkovní bazény rovnou čtyři (a opravdu obrovské), na jiných lodích se člověk může sklouznout dokonce na tobogánu, nebo posedět u karibského baru. Rozhodně tu není problém strávit celý den a spousta pasažérů tu zůstává i ve chvílích, kdy loď kotví na místě, které pro ně osobně není příliš atraktivní.

2. Nechte se hýčkat!

Nechte se hýčkat v luxusním wellness – vstup do něj obvykle bývá v ceně plavby.Služby kadeřníka, manikérky, pedikérky nebo zručné masérky jako jedny z mála nepatří do služeb zahrnutých v ceně plavby, jsou ale víc než příznivé. „Neliší se příliš od cen, které jsou běžné na pevnině,“ říká personál lodi Legend of the Seas, kde je kosmetický a masážní salon také součástí vybavení.

Ostatně i na ostatních lodích se můžete nechat hýčkat stylově a tematicky. Co třeba po celodenním putování Istanbulem večer zamířit do turecké parní lázně Hammam? Jen pozor na to, že o wellness služby bývá na lodích obrovský zájem a pokud se pokusíte o rezervaci jen pár hodin předem, nemusíte pochodit.

3. Sportujte a spalujte kalorie!

Dřímá ve vás duše sportovce a bojíte se toho, že budeme muset několik dní nečinně ležet u bazénu? Není důvod. Sportovní zázemí by těmto plavidlům mohlo závidět nejedno české město. Standardem bývají lezecká stěna, surfařská vlna, hřiště pro tenis, squash, basketbal i volejbal. Na některých plavidlech mají dokonce běžeckou dráhu po palubách nebo ledové kluziště!

To, že tenis neumíte a na surfu jste nikdy nestáli, nevadí. „Máme tady zkušené instruktory, není problém si domluvit i osobního trenéra na celou plavbu,“ tvrdí personál. Jeho služby, stejně jako třeba golfový trenažér, spinning nebo hodinu jógy, si už člověk musí připlatit. Většina ostatních sportovišť je ale gratis, respektive v ceně plavby.

4. Nakupujte!

Nákupy? Proč ne! Na lodích bývají obrovské pasáže, jež jsou duty free zónami.Součástí většiny přístavů sice bývají obrovské bezcelní zóny s obchody, ale nakupovat je možné i přímo na lodích. A stejně jako v duty free zónách i tady za ceny, které jsou osvobozené od daní a dalších poplatků. „Jen pozor na to, že nenakoupíte právě v době, kdy loď kotví v některém z přístavů, to musí být všechny obchody zavřené,“ upozorňuje steward.

Na lodích, které plují pod hlavičkou Norwegian, se prý člověk dokonce může občas zúčastnit aukcí uměleckých děl. Standardem ale obvykle bývá jen „obyčejná“ nákupní galerie.

5. Vzdělávejte se!

Klasickou (a opravdu výbornou) stravu si můžete dopřát v některé z mnoha restaurací, tu duševní pak třeba v lodní knihovně. Svazky tu bývají v několika jazycích, na češtinu člověk asi nenarazí, ale zavděk může vzít některou z mnoha anglických publikací. Pokud se pluje déle než jeden den, pořádají se ve velkých sálech často pásma přednášek, nebo probíhají tematické kurzy – ať už počítačové, nebo třeba dramatické.

V televizi, kterou disponuje každá kajuta, je pak jeden vnitřní okruh vymezený pro dokumenty o místech, kam se pluje. A pokud člověk ani tak nemá dost, může zalovit v DVD archivu a vybrat dle svého gusta.

Možností jsou stovky!

Naučte se surfovat na umělé vlně – i ta je součástí některých lodních aqvaparků.Velký luxusní parník je skutečným městem na vodě. Zážitkem je ostatně i slavností galavečeře, kam člověk může jen ve společenském oblečení, návštěva divadelního představení, kabaretu, nebo luxusního kasina. „Mladší můžou vyrazit na diskotéku, starší třeba na jazz,“ nabízí další možnosti český delegát, který se některých plaveb také účastní.

Přidejte k tomu solárium, kinosály, umělecké galerie, simulátor Formule 1, herní zóny, lední revue… opravdu si ještě myslíte, že byste se během plavby mohli nudit?


Vybíráme to nejlepší z plaveb

Kuba, Belize, Honduras, Mexiko

Loď: MSC Armonia | Nocí: 6| Vyplutí: Havana
Termíny vyplutí:

Kuba, Belize, Honduras, Mexiko

Loď: MSC Armonia
Počet nocí: 6
Přístav vyplutí: Havana

USA, Mexiko

Loď: Navigator of the Seas | Nocí: 5| Vyplutí: Miami
Termíny vyplutí:

USA, Mexiko

Loď: Navigator of the Seas
Počet nocí: 5
Přístav vyplutí: Miami

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia | Nocí: 7| Vyplutí: Palermo
Termíny vyplutí:

Itálie, Malta, Španělsko, Francie

Loď: MSC Meraviglia
Počet nocí: 7
Přístav vyplutí: Palermo

« zpět na hlavní stránku

Proč cestovat s námi?

  • 1 Máme širokou a aktuální nabídku plaveb z celého světa.
  • 2 K dispozici jsou Vám naši zaměstnanci na více než 50 pobočkách, kteří Vám pomohou s výběrem plavby nebo Vám sestaví nabídku dle Vašich specifických požadavků.
  • 3 Je za námi více než 90 let zkušeností silné cestovní kanceláře.
  • 4 U nás si plavbu vybere opravdu každý, kdo hledá kvalitu, spolehlivost a chce zažít „jinou dovolenou“.

Newsletter

Chcete dostávat naše novinky mailem?

Objevte kouzlo cestování lodí

další články »
TOP 10 plavebních tipů pro rok 2018

TOP 10 plavebních tipů pro rok 2018

Je libo pohodou karibskou plavbu anebo dobrodružnou expedici v polární oblasti? Láká vás spíš Amerika anebo Evropa? Máme pro vás nejlepší destinace, kam se plavit v roce 2018. více »

Plavební „Oscary“ za rok 2017 dle Cruise Critic

Plavební „Oscary“ za rok 2017 dle Cruise Critic

Nejlepší nová loď? Kde hledat nejexkluzivnější kajuty? Nejzábavnější noční život na moři? Respektovaný celosvětový portál Cruise Critic rozdával ocenění. více »

8 nejlepších výletních lodí pro dny na moři

8 nejlepších výletních lodí pro dny na moři

Čas na palubě můžete strávit nejen příjemným lenošením a odpočinkem, ale také neotřelou zábavou, v objetí kulinářských specialit anebo pod rukama šikovných masérů. Radíme, jaké lodé jsou dnes v tomto ohledu v kurzu.  více »

10 nejlepších lodních kajut současnosti: Krystaly Swarovski i piano za 250 000 dolarů

10 nejlepších lodních kajut současnosti: Krystaly Swarovski i piano za 250 000 dolarů

Máme pro vás seznam neuvěřitelných deseti nejlepších lodních kajut současnosti. Kochejte se nádhernými kajutami. Plavba lodí v nich musí být nezapomenutelným zážitkem.   více »